Biatlon

Biatlon. O tomto sportu, který je o skloubení běhu (na lyžích) a střelby, věděl před pěti lety v Česku asi málokdo. Donedávna to byl – s nadsázkou řečeno – jen sport dvou zemí – Německa a možná Norska. Vše se změnilo olympiádou v Soči v roce 2014. Čeští biatlonisté tam vybojovali 5 medailí. A od té doby biatlon u nás zažívá boom. Podle statistik tento sport sleduje v televizi každý sedmý člověk.

V letošní sezoně (2015/16) dokonce Gabriela Soukalová bojuje o velký křišťálový globus pro vítězku celkového hodnocení SP. Je podobně suverénní, jako u mužů Martin Fourcade. Proto je logické, že na ni byla před začátkem MS, které s nyní koná v Oslu, velká očekávání. Ve smíšené štafetě ještě střílela čistě a pomohla českému týmu k výraznému zlepšení, v individuálních závodech však byla – hlavně díky ne tak dobré střelbě, jak jsme u ní zvyklí – až 4. a 11. Jedenácté místo ve stíhačce pro ni bylo dokonce nejhorší umístění v sezoně. Samozřejmě je to zklamání, ale jedenácté místo rozhodně není katastrofa a ten horší výsledek někdy přijít musel. Škoda, že právě na mistrovství světa.

123e2823359a86e2f0d201099e5d_base_optimal
biatlonisté v Soči, 2014

MS ještě nekončí – Soukalová bude mít ještě tři šance nějakou medaili vybojovat, a třeba překvapí také čeští muži. I kdyby to v Oslu neklaplo, velký glóbus je na dosah. My (každý sedmý v ČR) ti fandíme Gábino!